Informacije
DELOVNI ČAS
- Ponedeljek: dopoldne / popoldne
- Torek, četrtek: dopoldne
- Sreda, petek: popoldne
- In po dogovoru
KAKO SE NAROČITE IN ODJAVITE TERMIN?
Naročite se lahko po telefonu ali e-pošti
anitathaler.dr.stom@hotmail.com
Če na dogovorjeni termin ne boste mogli priti, vas prosimo, da ga odpoveste 24 ur prej, da lahko termin odstopimo drugemu pacientu.
NAČINI PLAČILA
Poleg gotovinskega plačila vam lahko ponudimo enkratno ali obročno plačilo s kreditno kartico (nekatere kartice). Za več informacij nas pokličite ali nam pišite.
Sprejemamo naslednje kartice:
KAJ MORATE STORITI PO BELJENJU ZOB?
Ko končate s kozmetičnim posegom beljenja zob, je pomembno, da popolnoma upoštevate navodila, da bodo vaši zobje ostali beli dlje.
24 ur po beljenju zob
- ne jejte in ne pijte temno ali obarvano hrano in pijačo, npr. sojina omaka, kava, čaj, rdeče vino, Coca-Cola
- ne kadite
- ne uporabljajte barvne zobne paste
Kako čim dlje obdržite bele zobe?
- z rednim pranjem zob
- z rednimi obiski zobozdravnika
- z manjšim uživanjem kave, čaja in drugih obarvanih napitkov in hrane
- z manjšim uživanjem cigaret in drugih tobačnih izdelkov
NAVODILA PO CEMENTIRANJU FIKSNIH PROTETIČNIH ELEMENTOV
- Po cementiranju fiksnih protetičnih elementov, kot so krone, mostički, prevleke idr., priporočamo, da se prvi dve uri izogibate žvečenju, predvsem v primeru cementov, ki se strjujejo kemijsko ali kombinirano kemijsko/svetlobno.
- Prehitro žvečenje lahko namreč povzroči razpoke na kristalnih rešetkah cementa, kar zmanjša njihovo vezavo in lahko povzroči razcementiranje izdelka.
- Tako kot naravni zobje so tudi keramični izdelki, predvsem prevleke, občutljivi na ugrize v trde stvari. Zaradi tega bodite previdni pri uživanju sadja s trdimi koščicami ali semeni.
NAVODILA ZA VZDRŽEVANJE HIGIENE IN RAVNANJE PACIENTOV S FIKSNIM/MOBILNIM ZOBNIM APARATOM
- Usta je treba ves čas čistiti.
- Po vsakem obroku morate zobe intenzivno umiti, da odstranite vse ostanke hrane.
- Uporabljajte srednje mehke ščetke ali ortodontske ščetke, ki so posebej oblikovane za odstranjevanje ostankov hrane iz medzobnih prostorov.
- Uporabljajte zobne paste in želeje z dodatkom fluora.
- Zobne ščetke je treba pogosteje menjati, ker se ob robovih fiksnega aparata hitreje obrabijo.
- Po ščetkanju morajo biti vsi elementi aparata svetleči in brez ostankov hrane.
- Če ne skrbite dovolj za higieno, lahko pride do razvoja vnetnih procesov v dlesnah ter kariesnih razpok na zobnih površinah, te pa lahko ogrozijo nadaljnji potek ortodontske terapije.
- Če je ustna higiena pomanjkljiva in se tako stanje ponavlja na kontrolnih pregledih, potem ko se pacienta v ordinaciji pouči o pravilnem pranju zob, lahko zobozdravnik prekine terapijo in odstrani aparat, saj lahko ima slaba higiena veliko težje dolgoročne posledice na funkcijo čeljusti kot sama anomalija.
- Dve do štiri ure po vstavitvi fiksnega aparata bo pacient začel čutiti določeno nelagodje, ki lahko traja od tri do pet dni. Zobje bodo občutljivi, ko bodo prišli v stik s hrano, sami pa ne bodo občutljivi.
- Med nošenjem aparata se je treba izogibati trdi, lepljivi in presladki hrani ter gaziranim pijačam. Izogibati se je treba grizenju trdih kosov hrane, ker se lahko zatiči na aparatu odlepijo in deformirajo žični element, to pa ima za posledico prekinitev terapije. Hrano je treba rezati na manjše kose ter jo žvečiti s kočniki.
- Izogibati se je treba arašidom, pokovki, drugim trdim semenom, čokoladi (predvsem z lešniki in mandlji), popečenem kruhu in bonbonom. Izogibati se je treba grizenju svežega korenja in jabolk ter ostalega trdega sadja in zelenjave.
- Elemente fiksnega/mobilnega aparata, ki so uničeni, strgani ali izgubljeni zaradi neupoštevanja navodil, ki jih je pacient dobil od zobozdravnika, mora pacient plačati po ceniku ortodontskih storitev.